18 Ağu BİSİKLETÇİLERİN BİSİKLET FABRİKASI

BİSİKLETÇİLERİN BİSİKLET FABRİKASI

Ülkemizde ‘bisiklet’ denince ilk akla gelen markaları üretmesinin yanında, büyük çoğunluğu ‘bisiklet tutkunlarından’ oluşan çalışan profili ile de Accell Bisiklet fark yaratıyor.

 

Yolu bisiklet sevgisinden geçen profesyonellerin bir arada çalıştığı Accell Bisiklet’te; Genel Müdürü’nden Grafik Tasarım Yönetmeni’ne, Ar-Ge Uzmanı’ndan Kalite Güvence Şefi’ne kadar neredeyse tüm beyaz yaka çalışanlarının birer bisiklet tutkunu olması tesadüf değil. Bisikletin hayatlarının önemli bir bölümünü kapsadığı çalışanlar, bu keyifli hobileri sebebi ile sosyal ortamlardaki beraberliklerini, iş hayatlarına keyifli bir çalışma ortamı olarak yansıtıyorlar.

Yönetimde, dizginlenemez bir bisiklet sevgisine ve 7 bisiklete sahip Genel Müdür Anıl Şakrak olunca, çalışanları da tüm bisiklet etkinliklerinde, turlarda ve yarışlarda görmek mümkün oluyor. Mesela Accell Bisiklet’in Çeşme Gran Fondo’ya 19 kişilik bir ekiple katıldığını biliyor musunuz? Ya da omurilik felcine fon yaratmak için tüm dünyada aynı anda koşulan Wings For Life yarışmasında bisiklet ile gönüllü eskortluk yapan 10 çalışanı olduğunu? Bu kadar da değil. Critical Mass etkinliklerini kaçırmayan Selim Ataz Genel Müdür Yardımcısı, Türkiye Yol Bisikleti Master Erkekler ve Dağ Bisikleti Maraton Türkiye Şampiyonu Turgay Germen Ürün Destek Uzmanı, Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun müptelası Ezgi Özkan Proje Yönetim Uzmanı, Perşembe Akşamı Bisikletçileri’nin kurucusu Muhlis Dilmaç Halka İlişkiler Uzmanı, Bisiklet Federasyonu Dağ Bisikleti Teknik Kurul Üyesi Gürol Çaydaş Pazarlama Müdürü, Triatlon sporcusu Kağan Onurer Yedek Parça Satış Uzmanı, Triatlon Hakemi Samed Kunaç Pazarlama Yönetmeni ve İzmir’e evlerine bisiklet ile giden daha niceleri Accell Bisiklet’in profesyonel kadrosunu oluşturuyor. Uzun lafın kısası, iki tekerin döndüğü her yerde Accell’den birileri ile karşılaşmanız işten bile değil.

 

Yarım Milyon Bisiklet

Yılda neredeyse yarım milyon bisiklet üretmek hafife alınır iş değil. Hele ki Avrupa’da bisikletin kalbi durumundaki Hollanda’ya bisiklet satmak hiç değil. Tabiri caiz ise bu fabrika ‘Tereciye Tere Satıyor’. Hollanda dışında, Fransa, İspanya, İtalya, Finlandiya, İsveç ve Belçika gibi bisiklette artık bir marka olmuş ülkelere ‘Türkiye’de Üretilmiş’ bisikletleri satıyor olmaktan tüm çalışanlar gurur duyuyor.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Accell Bisiklet her anlamda ‘ilk’ lere ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin ilk entegre bisiklet üretim tesisi olmasının yanı sıra, yıllardır kaptırmadığı ihracat liderliği ve ülkemize kazandırdığı markalar ile Accell Bisiklet’in öncelikli misyonu ‘Halkımızı Bisiklete Binmeye Teşvik Etmek’. Bu sebeple ülkemizde düzenlenen pek çok etkinliğin ve sosyal sorumluluk projesinin destekçisi olan Accell, bisikleti seven ve başta öğrenci grupları olmak üzere, üretimi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüm bisiklet severleri Manisa’daki tesisine davet ediyor. Ziyaretçileri, bisikletin tarihçesi, üretim süreçleri ve doğru bisiklet seçimi gibi bilgileri içeren bir de sunum bekliyor. Eğer fabrikanın paydos saatine kalırsanız; çevre fabrikalardan çıkan servislere nispet, pek çok bisikletlinin bu fabrikadan ayrılışına da tanıklık edebilirsiniz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.